21194922z

A fine WordPress.com site

5.Hafta-Voki & Toondoo

VOKİ-LESSON NEDİR?

raporların veya projelerin hazırlanmasında öğrencilerin ilgisini çekmek için harika bir yoldur.Voki.Com sitesi, karakterler oluşturmanızı, oluşturduğunuz karakterleri konuşturmanızı ve hazırladığınız çalışmayı istediğiniz şekilde paylaşmanızı sağlıyor. Voki ile aynı zamanda hazırladığınız karakterleri konuşturabiliyorsunuz.Kolay bir kullanım arayüzü olan Voki ile, çok iyi bir bilgisayar kullanıcısı olmasınız dahi, http://www.voki.com/create.php sayfasından kolay şekilde karakterler oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu karakterlerin yüz hatlarını, saç rengini, karakterin giysilerini değiştirebilir, farklı arka planlar seçebilirsiniz. İster, mevcut ses dosyanızı bu karaktere ekleyebilir isterseniz de yazmış olduğunuz cümlelerin karakterleriniz tarafından okumasını sağlayabilirsiniz. Bizim en çok beğendiğimiz, sizlerin de beğeneceğini umduğumuz özelliği ise karakterlerinizin Türkçe ile beraber 25 dilde konuşturabiliyor olmasıdır.

VOKİ-LESSON FAYDALARI NELERDİR ?

psiko-sosyal gelişimde bu program kullanılabilir.Power point games: Power Point oyunları ve yüzlerce şablon bulabilirsiniz.Güvenli Çocuk : Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından çocuklar için hazırlanan güzel bir site.Voki : Sesinizi kaydedip konuşan avatarlar oluşturabilirsiniz.Quiz Yarışması: quizler hazırlayın ve yarışma başlasın. Aktif sınıf ortamı için güzel bir yöntem…Triptico : Öğretmenlerin fazlasıyla işini kolaylaştıracak bir masaustü uygulaması. Uygulamada timer,öğrenci gruplama, flash card, oyunlar ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklayıp uygulamanın sitesinden gerekenleri bilgisayarınızın masa üstüne indirİn.

KAYNAKLAR:

http://www.emergingedtech.com/2011/01/voki-is-a-fun-free-animated-avatar-application-thats-easy-to-use-in-the-classroom/

http://egitimtrend.com/voki-ile-konusan-karakterler/

http://yenilikciegitim.com/tag/oyun/?themedemo=calotropis

TONDOO NEDİR ?

ToonDoo ile çok kolay çizgi filmler, karikatürler yapabilir, çizgi karakter oluşturabilirsiniz. Çalışmalarınıza interaktivite de katabilir, böylelikle -özellikle küçük sınıflarda- derslerinize farklı bir boyut katabilirsiniz.Karikatür yapmak isteyenler için ideal bir ortam. Online ortamda sadece kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresinizi yazarak tek adımda –aktivasyon istemeden- üye olabiliyor ardından hemen çizgi karakterleri canlandırmaya başlayabiliyorsunuz. Her yaş grubuna hitap ettiğini söylense de bana sorarsanız 5 ila 15 yaş arası için çok daha ideal bir ortam. Özellikle bu yaş grubunda yer alan öğrencilere –yani çocuklara- internette yararlı bir şeyler yaptırmak isteyen öğretmenler ya da ebeveynler için sık kullanılan listesine eklenmesi gereken bir adres.

TOONDOO’NUN FAYDALARI NELERDİR?

psiko-sosyal gelişimde bu program kullanılabilir.toondoo programı ders molalarında hazırladığı karikatürleri öğrencilere sunarak öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlar aynı zamanda eğlenirken öğrenmesinide sağlar.Onlara vermek istediğim mesajın bu şekilde daha kalıcı olmasını sağlayabilirm. öğrencilerede bu programı öğreterek onların yaratıcılığının gelişmesine yardımcı olur. bilgilerini farklı şekillerde sunmalarını öğretebilir.

KAYNAKLAR :

http://egitimtrend.com/toondoo-ile-karikatur-olustu/

http://emrezorlu.com/2011/03/14/cizgi-roman-hazirlamak-ister-misiniz/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Mart 12, 2013 by in 5.hafta, Uncategorized and tagged .
%d blogcu bunu beğendi: